Bo gotowanie jest dziecinnie proste!
Blog > Komentarze do wpisu

Kuchenne ABC

Drogie Dzieci ... Oto kilka bardzo ważnych spraw, o których trzeba pamiętać, aby czas spędzony w kuchni sprawiał Wam jak największą frajdę...

 

1) Zawsze bądź ostrożny, nigdy nie biegaj w kuchni.

2) Nie wolno dotykać elektrycznych urządzeń mokrymi rękami, żeby nie poraził Cię prąd.

3) Uchwyty garnków i patelni odwracaj tak, żeby nie wystawały poza piec i szafki. Dzięki temu unikniesz przypadkowego i niebezpiecznego „spotkania” z zawartością garnka lub „nadziania się” na jego uchwyt.

4) Uważaj na noże. Nigdy nie chwytaj noża za ostrze, a przy krojeniu zawsze uważaj na palce ! Pamiętaj, że dobrze naostrzony nóż jest bardziej bezpieczny niż tępy.

5) Nigdy nie używaj miksera, gorącej kuchenki, piekarnika lub noża bez obecności dorosłych.

6) Gorące elementy garnków, patelnie, blachy do pieczenia chwytaj w „łapkach” czyli rękawicach kuchennych. Nawet najmniejsze poparzenie nie jest przyjemne, a czasami może być bardzo bolesne.

7) Podnosząc pokrywkę lub otwierając piekarnik nigdy nie trzymaj twarzy i rąk zbyt blisko, żeby nie poparzyła Cię gorąca para.

8) Zawsze śmiało proś o pomoc dorosłych.

9) Podczas kucharzenia utrzymuj na bieżąco porządek w miejscu pracy, będzie mniej sprzątania po wszystkim :)

10) Po zakończeniu pichcenia upewnij się, czy wszystkie urządzenia są wyłączone, i posprzątaj pozostały bałagan. Przyrządzone potrawy będą smakować jeszcze bardziej w czystym miejscu :)

czwartek, 16 grudnia 2010, maamusi
Print

Polecane wpisy

  • Wiosenne porządki

    Wiosną pachnieć zaczyna, więc w Majulkach czas na zmiany... W majulkowym ogrodzie roślinki nieśmiało wypatrują słonka, starając się z całych sił przebić przez z

  • Sposoby składania naleśników

    W jaki sposób najczęściej zwijasz naleśniki? Pewnie w ruloniki :) Okazuje się, że jest przynajmniej kilka sposobów podawania tych pysznych placków. Ruloniki 1)

  • Alfabet przypraw

    Przyprawy sprawiają, że przygotowanie nawet zwykłej, codziennej potrawy umożliwia podróżowanie do rożnych zakątków świata. Przebywając w kuchni możesz stać się

Durszlak.pl


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi