Bo gotowanie jest dziecinnie proste!
poniedziałek, 28 marca 2011
Bułka z gorącym mlekiem i czekoladą to magiczna potrawa. Doda Ci energii na cały dzień, gdy zjesz ją na śniadanie i utuli do snu, gdy przygotujesz na pyszną, lekką kolację...

niedziela, 27 marca 2011
Już starożytni mieszkańcy Egiptu znali lecznicze właściwości bazylii. We Francji nazywana jest królewskim zielem. Przyciąga również szczęście, wierność, przyjaźń. Nazwa wywodzi się od greckiego słowa basileus czyli król, gdyż wierzono, że tylko król może zerwać tę roślinę. Tak więc dziś prawdziwie królewskie danie :)

środa, 23 marca 2011
W Majulkach piekł się urodzinowy torcik. I to jaki ! Solenizant to zagorzały wielbiciel Wójta Hudsona,Mariana,Edka,Gieni,Sally Carrery,Złomka,Ogórka,Kamasza,Loli,Guido i Luigiego,Szeryfa,Pana Króla,itp...Wiecie już jaka to bajka? :)Wśród wszystkich niesamowitych postaci oczywiście najważniejsze miejsce zajmuje Zygzak McQueen. To właśnie on zaparkował na środku urodzinowego stołu i wywołał cudny uśmiech na buzi Naszego Czterolatka :)

sobota, 19 marca 2011
Marchewka dobra jest - każdy o tym wie. Zupka z marchewki pyszna, pomarańczowa, lekko słodka. Mało pracy - dużo smaku...

czwartek, 17 marca 2011
Cały dom pachnący świeżo upieczonymi bułeczkami... Chcesz zabawić się w piekarza ? :)

środa, 16 marca 2011
Palma kokosowa w języku malajskim znana jest jako „pokok seribu guna”, co oznacza „drzewo tysiąca zastosowań”, na Filipinach nazywa się ją „drzewem życia”, zaś mieszkańcy wysp Pacyfiku o owocu palmy kokosowej mówią „lekarstwo na wszelkie choroby”. My nie będziemy wspinać się na wysokie palmy w celu strącenia kilku kokosowych owoców. Nie będziemy używać młotka, wiertarki, łomu ani gorącego piekarnika żeby dostać się do wnętrza kokosa. Nie będziemy rzucać orzecha z 10-go piętra, żeby go rozłupać. Użyjemy wiórków kokosowych - szybko, łatwo i przyjemnie :) A do tego jeszcze pysznie :)

 
1 , 2
Durszlak.pl


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi